Poradnia dietetyczna

SuperSlim

  

Witamy na stronie Poradni Dietetycznej SuperSlim!

poradnia dietetyczna superslim

     Poradnia dietetyczna SuperSlim powstała z myślą o Tobie. Jesteśmy w pełni profesjonalną grupą dietetyków pracującą na najnowocześniejszym sprzęcie. Stawiamy na najwyższy standard usług, miłą atmosferę i indywidualne podejście dla każdego pacjenta. 

     Z myślą o profilaktyce i prewencji chorób przewlekłych wykonujemy szeroki asortyment badań diagnostycznych w celu wczesnego ich wykrycia i w razie konieczności zniwelowania dietą. Ustalamy indywidualne jadłospisy, które są przeliczane pod konkretną osobę zgodnie z jej osobistym zapotrzebowaniem na składniki pokarmowe (kalorie, białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, mikro i makroelementy), z uwzględnieniem chorób współistniejących, interakcji leków z żywnością, trybu życia i preferencji żywieniowych. 

     Jedzenie jest przyjemnością, z której nie należy rezygnować. Dieta powinna być skomponowana tak, aby uwzględniała ulubione potrawy, możliwości finansowe i zdolności kulinarne pacjenta.

     Wykonujemy analizę sposobu żywienia każdej osoby na podstawie 24 godzinnego wywiadu dietetycznego. Dzięki której jesteśmy w stanie wychwycić wszystkie błędy żywieniowe popełniane przez pacjenta np. spożywanie zbyt małej ilości konkretnej witaminy, zbyt dużej ilości kalorii itd.

        Współpracujemy między innymi z fundacją Alabaster zajmującą się osobami z atopowym zapaleniem skóry, Domem Dziennego Pobytu Seniora, szkołami, przedszkolami i innymi organizacjami pozarządowymi. Prowadzimy poradnictwo dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Medyczno Terapeutycznym „Syriusz”.


Zajmujemy się między innymi:

-dziećmi i osobami dorosłymi,
-niedowagą, nadwagą i otyłością,
-żywieniem w chorobach dieto- zależnych np.:

*cukrzycy, 

*chorobach układu krążenia, 

*alergiach pokarmowych, 

*chorobach układu pokarmowego, 

*chorobach wątroby, 

*chorobach pęcherza żółciowego i dróg żółciowych, 

*chorobach neurologicznych, nowotworach i wielu innych.

-żywieniem sportowców,
-żywieniem w niedoborach witamin, mikro i makroelementów,
-dietami antyoksydacyjnymi opóźniającymi procesy starzenia się skóry,
-żywieniem kobiet ciężarnych,
-analizą sposobu żywienia.